Nepřehlédněte

Pravé rockové rádio

  • VM 87,9
  • VS 106,7
  • BR 88,9
  • OV 89,5 | 99,9
  • OP 89,7
  • NJ 91,6
Menu

Kapely

Právě jste: Radio Čas Rock  /  Holba Rock na grilu 2021  /  Kapely

Na festivalu Holba Rock na grilu 2020 vystoupí:

  Dymytry, Traktor, Arakain, Trautenberk, Tublatanka, Mucha, Bijouterrier, Bohemian Metal Rhapsody, Vitacit, Legendy se vrací, Gate Crasher, Inner Empire, XIII. století, Helpness a Dorien!

DYMYTRY

Kapela DYMYTRY získala za prodej aktuálního alba Revolver Platinovou desku! Tito maskovaní muzikanti právě prožívají zenit své kariéry. Jsou úspěšní a chodí na ně hned několik generací, rodiny s dětmi i zasloužilí metalisté. Jejich muzika je chytlavá a jejich koncerty jsou odvedené na profi úrovni, a to včetně světel a kouřových i ohňových efektů. Zkrátka je na co se dívat.

 

TRAKTOR

Hranická kapela Traktor je v posledních letech na české scéně pozoruhodným úkazem. Po vydání alba Tmel v roce 2011, na němž přinesla především razantní rockové skladby s nosnými melodiemi, šla její tuzemská popularita strmě vzhůru! Pět muzikantů si vytvořilo charakteristický zvuk, který je razantní, široký a přitom kompaktní, rozhodně stojí za to je slyšet naživo!

 

ARAKAIN

Jedna z nejznámějších rockových kapel u nás vznikla již v roce 1982 a funguje nepřetržitě do současnosti. Kapela prošla řadou personálních změn, v Arakainu se vystřídali i zpěváci jako Aleš Brichta, Lucie Bílá nebo Petr Kolář. Od vydání devatenáctého alba tuzemských veteránů ARAKAIN již nějaký čas uplynul a deska „Jekyll & Hyde“ potvrdila fakt, kterým se ARAKAIN už dávno netají, totiž že fanoušci dostanou od známé pětice přesně to, co čekají.

 

TUBLATANKA

Slovenská rocková kapela, kterou v roce 1982 založili Martin Ďurinda a Juraj Černý. Předloni tato kapela vyrazila na velké turné Souboj rebelů s kapelou Citron. Po něm vydaly DVD s názvem „Živě v Praze!“

TRAUTENBERK

Relativně nová kapela, která vznikla v roce 2010 a začala hrát v roce 2011, se stala během krátké doby velmi populární a to zejména u mladé generace. Letos slaví desetileté výročí, na kterém se bude vzpomínat na celou dosavadní cestu této kapely.

 

MUCHA

Mucha je relativně nová brněnská kapela sdružená kolem zpěvačky, hudebnice, skladatelky a textařky Nikoly Muchové. Můžete se těšit na písničky, které jsou v textech na první poslech prostořeké, někdy až sprosté.

 

BIJOUTERRIER

BijouTerrier je slovenská hardcore punkrocková kapela neoficiálně založená v roce 2011. Její oficiální založení proběhlo 13. ledna 2012. Za duchovního otce kapely je považován zpěvák Kuko, který zde působil a stále pro skupinu píše texty. Skupinu spolu s Kukem založil Henrich Varga a jeho tým pro internetový seriál Doma na porádku. Svůj první hudební klip skupina natočila ve spolupráci s Vilémem Čokem. Je to prostě kapela, která umí skloubit humor, mnohdy drsný, s energickou punkrockovou hudbou.

 

BOHEMIAN METAL RHAPSODY

Spojení zpěváků a osobností několika metalových či hardrockových kapel! Hlavními postavami celého zbrusu nového projektu jsou Lucie Bílá a Honza Toužimský z Arakainu. Dále zpěvačka Tanja či Radim Pařízek z Citronu.  Unikátní výpravný projekt, který v sobě spojuje prvky „kočovné“ metalové opery, super group a muzikálově pojatého ztvárnění rockové hudby.

 

VITACIT

Česká metalová legenda Vitacit prožívá v posledních letech své znovuzrození. „Ztracený syn“ Dan Horyna se vrátil za mikrofon, spolu s ním Fany Stehlík. Repertoár tvoří písně z období poloviny 80. let, ale i časem prověřené skladby z doby dřívější a novější písně z let devadesátých. Přijďte se přesvědčit, že tahle kapela má pořád šťávu.

 

LEGENDY SE VRACÍ

Partička skvěle sehraných muzikantů hrajících pod názvem LEGENDY SE VRACÍ vznikla na sklonku roku 2003… V sestavě této kapely hrající pro dobrou náladu, nostalgické zavzpomínání i k pořádné taneční pařbě, naleznete brilantního kytarového mága Andonise Civopulose, Petra Šišku, Romana „Izzi“ Izaiáše a konečně Libora Pyška. Během mnohdy až tříhodinového koncertního bloku přehrají LEGENDY ve svém nezaměnitelném podání hity známé snad všem generacím – od PINK FLOYD, Led Zeppelin, AC/DC, Queen, Deep Purple, Status Quo, Erica Claptona, Eagles, ABBY, Bon Joviho, Slade po 4 Non Blondes, Lennyho Krawitze, Green Day či Bruce Springsteena.

 

GATE CRASHER

Kapela Gate Crasher si za dobu svého působení vybudovala silnou pozici na české hudební scéně. Pravidelně vystupuje na největších letních festivalech. Vystupuje také s předními českými interprety a zahraničními hvězdami, jako je například Aerosmith, Ozzy Osbourne, Korn, nebo Iron Maiden!

 

INNER EMPIRE

Ostravská kapela, která hraje melodický metal. V tuto chvíli má na kontě dvě CD a to z roku 2012 a 2017. Kapela má za sebou desetiletou historii.

 

XIII. STOLETÍ

XIII. století je česká hudební skupina. Svou hudbu charakterizuje jako gotický rock. Vznikla roku 1990 z punkové kapely HNF (Hrdinové nové fronty) a své první album Amulet vydali o dva roky později. Tato skupina je populární hlavně v Polsku, ale i u nás sklízí velké úspěchy.

 

HELPNESS

Kapela Helpness vznikla v roce 1995. Ze začátku hrála styl podobný Megadeath a podobně. Nyní však vyzní mírně jako crossover, ale jednoho dne jeden muž na jednom místě prohlásil že kapela hraje styl tlak a tak se jim to zalíbilo a tak hrajou tlak.

 

DORIEN

Dorien založil kytarista Jirka Grigar v roce 2014. Se svými hudebními nápady oslovil partu muzikantů, kteří již dříve byli členy různých rockových kapel z Ostravy a okolí. Melodický hardrock je hlavním cílem autorské práce Jirky, včetně česky psaných textů.