Kapely

Právě jste: Radio Čas Rock  /  Holba Rock na grilu  /  Kapely

Na Holba Rock na grilu 2019 vystoupí:

 • PORTA INFERI

Novojičínská kapela Porta Inferi představuje power metal s energickými prvky elektroniky a drsné atmosféry. V pětičlenném složení fungují od roku 2010 a během této doby vydali dvě alba – Out of difference a Another World. O své hudbě Porta Inferi tvrdí, že vás vtáhne do „brány pekel“.

 • MOTORBAND

Motorband je česká metalová kapela s více než 30-ti letou tradicí. Kapelu založil teplický kytarista Libor „Máča“ Matejčik a prošli jí jedni z nejlepších českých rockerů, jako Kamil Střihavka, Tomáš Krulich, Tomáš Jarolím, Dan Hafstein, batři Roman a Zbyněk Haase nebo Klaudius Kryšpín. V letošním roce byl do kin uveden dvouhodinový dokument o historii kapely a vyšlo nové album Motorband V, ke kterému kapela připravuje jarní a letní turné. Film bude uveden některou listopadovou sobotu na TV REBEL.

 • DOGA

Kapela Doga vznikla v roce 1988 a za tu dobu stihla získat několik ocenění (např. cena Zlatý Ambrož, kterou předával sám Karel Gott). Na svých albech kapela spolupracovala s Petrem Jandou, Alešem Brichtou nebo Lou Fanánkem Hagenem. Poslední album s názvem „Hard Werk“ Doga vydala v roce 2017, s bonusovým songem Noc vášnivá, kterou nazpívali s Martou Jandovou.

 • BSP

Skupina BSP nedávno oslavila 25 let od vydání své první desky a v souvislosti s výročím chystá vydání nového singlu a 25 koncertů po České republice. Členové kapely – Ota Balage, Kamil Střihavka a Michal Pavlíček se věnují nejen společnému koncertování, ale také sólovým projektům.

 • VILDA ČOK & BYPASS

Vilda Čok je považován za nefalšovaného rockového rebela a baviče, který se vždy postará o to, aby jeho hudba měla říz a byla plná pravého rocku. Doprovodná kapela ByPass vznikla v roce 2005 a společně přichází se speciální show, která strhne každé rockové publikum.

 • BASTARD

Havířovští hard-rockeři Bastard se po vydání debutového CD v roce 1994 a tour s Kabátem odmlčeli na celých dlouhých 20 let,aby na podzim 2015 zakládající Láďové – Krečmer a Tomis dali dohromady současnou sestavu, nahráli EP „ BASTARD … na start “. S kapelou CITRON a KREYSON odjeli dvě turné, ukázali se na celé řadě festivalů a zvítězili v CZECHparádě na TV REBEL jako kapela roku 2017.

 • FORREST JUMP

Forrest Jump aktuálně připravuje natáčení videoklipu k písni Na křídlech nočních můr z alba Forrest Jump, které vyšlo letos v květnu pod hlavičkou Slovak Metal Army. Kapela byla na turné po boku české stálice Arakain (říjen, listopad 2012) a na jaře 2019 (únor, březen) pojede halové turné spolu s kapelou Traktor, kde budou kluci propagovat novou desku Šachoffnice. Hudba kapely Forrest Jump by se dala označit za crossover, protože stoprocentní hardcore to není.

 • COCOTTE MINUTE

Tři roky po comebackovém Rituál, kmen a srdce a kmen a osm let od posledního studiového alba Sado Disco 2, přicházejí Cocotte Minute s novou studiovou nahrávkou. Ve druhé polovině září 2018 vychází EP s názvem Veď mě. Dobrou kondici kapely navíc umocňuje spolupráce s rakouským kytaristou a producentem Mikem Wolffem. Co dělá skupinu tak výjimečnou, je jejich hudební nadhled, který přesahuje původní nu metalové kořeny a české texty, které mají silný podtext.

 • PENZISTOR

Zkušení muzikanti z kapely Penzistor jsou sice o něco starší, na originalitě jim to však neubírá. Penzistor je pro všechny, kteří mají rádi neotřelý rock. Kapela mu pracovně přezdívá „děd metál“.  Nápad na založení kapely vznikl v roce 2012 u basáka Libora Trucálka, když po cestě z občerstvovací stanice upadl na hlavu. Všechny texty kapely Penzistor jsou vlastní.

 • ŠKWOR

Kapela vznikla už v roce 1998 pod názvem Skwar. Kromě výhry v Rock Made in Gambrinus Škwor dělala kapela Škwor předskokana známým kapelám, jako je například Kabát nebo Harlej a zároveň se zúčastnili hudebních pořadů na TV Nova a TV Prima. Poslední album vydala kapela v roce 2017, které bylo desáté v pořadí.

 • CITRON

Legendární kapela československého hard rocku a heavy metalu je původem z Ostravy. Momentálně kapela Citron pořádá společné turné se slovenskou Tublatankou, pod názvem „Souboj rebelů“. Velkou novinkou byla píseň Schoulená se zpěvačkou Tanjou, kterou najdete na albu Rebelie rebelů.

 • DYMYTRY

Česká metalová kapela Dymytry byla založená Jiřím Urbanem ml., synem zakladatele kapely Arakain. Svůj styl hudby Dymytry označuje jako psy-core, který podtrhuje maskami s motivy hmyzu, mohutnými kytarovými riffy a melodickými refrény. V roce 2017 se kapela v anketě Český slavík Mattoni umístila na 6. místě a v anketě Žebřík získali druhé místo.

 • MORČATA NA ÚTĚKU

Brněnská hudební kapela Morčata na útěku paroduje známé české i zahraniční písničky vlastními vtipnými texty. Aby své posluchače šokovali co nejvíce, využívají v textech vulgárních výrazů a celkové hrubého jazyka. V roce 2007 se v anketě Český slavík kapela umístila na 29. místě.

 

Lístky od 349 Kč v prodeji v síti Ticketstream