fbpx

ROCK NEWS 11

Právě jste: Radio Čas Rock  /  Aktuality  /  ROCK NEWS 11

Svět se rozloučil s Jeffem Beckem

V úterý 10. ledna bohužel zemřel kytarista Jeff Beck. Tento osmasedmdesátiletý kytarista podlehl náhlému onemocnění meningitidou. Byl držitelem několika cen Grammy, členem rokenrolové síně slávy a ovlivnil řadu dalších muzikantů po celém světě.

Dům bývalého člena Kiss je k pronájmu

Pokud jste někdy chtěli zažít, jak žijí rockové hvězdy, máte šanci. Na Airbnb si nyní můžete pronajmout bývalý dům Ace Frehleyho. Malebný dům bývalého člena kapely Kiss se nachází ve Wiltonu v Connecticutu a za jednu noc zaplatíte kolem 740 USD.

Twisted Sister po několika letech opět vystoupí

Sedm let po svém rozlučkovém turné se kapela Twisted Sister vrátí na podium. Stane se tak u příležitosti uvedení do Metalové Síně slávy. Slavnostní ceremoniál včetně koncertu se uskuteční 26. ledna v klubu The Canyon v Agoura Hills v Kalifornii.

Vychází komiks o Davidu Grohlovi

Před pár dny vyšel komiks o Davidu Grohlovi. Všichni fanoušci bývalého bubeníka kapely Nirvany a v současnosti frontmana Foo Fighters se tak na 26. stránkách mohou začíst do příběhu mapující jeho bohatou kariéru.

The Subways hlásí novou desku a turné

Britská kapela The Subways vydala v pátek 13. ledna nové album. Jejich pátá studiovka nese název Uncertain Joys a nabízí dvanáct skladeb. Zároveň skupina vyráží na turné, v jehož rámci navštíví 25. března Brno nebo o den později Prahu.

Zemřel bubeník Robbie Bachman

Hudební svět obletěla nedávno další smutná zpráva. Robbie Bachman, který společně se svým bratrem stál u zrodu kapely Bachman-Turner Overdrive, ve svých 69 letech zemřel. Tento bubeník, byl také autorem jejich prvního loga a v roce 2014 byl uveden do kanadské hudební síně slávy.

Další dávka progresivního metalu od Periphery

Fanoušci kapely Periphery se brzy dočkají jejich nového alba. Sedmá řadovka se bude jmenovat „Periphery V: Djent Is Not a Genre“. Vyjde 10. března a mezi devíti skladbami najdeme i song „Wildfire“, na kterém se podílel i saxofonista Jorgen Munkeby ze Shining.Komentáře

komentářů