O festivalu

Právě jste: Radio Čas Rock  /  Holba Rock na grilu  /  O festivalu

Z historie:  První ročník festivalu proběhl v roce 2013 v areálu U chovatelů v Opavě Kylešovicích a z malého rodinného festivalu se už za 2 roky Rock na grilu rozrostl na akci pro několik tisíc lidí. Druhý a třetí ročník se konal hned na dvou místech a to v Opavě Kylešovicích a v Horní Suché. Vzrůstající návštěvnost a rostoucí nároky na kvalitu poskytovaných služeb vedly k tomu, že v roce 2016 proběhl Rock na grilu na jednom místě a to na velké ploše „letiště“ v Opavě Kylešovicích, která má dostatečnou kapacitu pro uspořádání opravdu velkého festivalu, na který Radio Čas Rock může dovézt fanouškům pravé rockové muziky ty nejlepší rockové kapely.

Holba rock na grilu 2017 (171)

Festival už stihl přivítat spoustu hvězd rockového nebe, zahráli si zde např.: Tublatanka, Traktor, Progress 2, Abraxas, Aleš Brichta, Dark Gamballe, Silent Stream Of Godless Elegy, Dymytry, XIII. Století, Citron, Arakain, Horkýže slíže a spousta dalších.

MAPA Opava Kylešovice

 

V roce 2015 se Rock na grilu v Opavě stěhoval do většího- na letiště Kylešovice. Areál letiště Kylešovice se nachází mezi městskou částí Opava – Kylešovice a obcí Chvalíkovice.  Je vzdálen zhruba 2 km od poslední zastávky MHD Opava, k branám areálu lze však přijet festivalovou kyvadlovkou, autem, taxíkem či na kole. V těsné blízkosti festivalového areálu je parkoviště.

 

GPS SOUŘADNICE 49°54’43.782″N, 17°55’11.433″E

 

Hlavní program festivalu se odehrává na jednom pódiu, kde se kapely střídají. Ve festivalovém areálu najdete i Fun zónu, kde můžete posedět, pokecat a odpočinout si v pauze mezi kapelami. Součástí Fun zóny budou i  letos nejrůznější atrakce kde se můžou vyřádit ti, kteří odmítají dospět a své si tam najdou i děti.

IMG_6331