Středa, je třeba: LORETTA

Právě jste: Radio Čas Rock  /  Pořady  /  Středa je ho tam třeba  /  Středa, je třeba: LORETTA

Ve středu 7.9.2016 jsou našimi hosty metalové dračice z Brna. Říkají si už nějaký ten pátek Loretta.

Láhev vína a stará parta dělají divy. Jak to bylo doopravdy a jaké to je pustit se do muziky po pětadvaceti letech? A čerstvé postřehy z nahrávání ve studiu Citron, kde vznikal materiál na nové album? Také o tom Loretta v rozhovoru s Hankou Outratovou:

Z historie: Ryze dámská kapela Loretta vznikla v roce 1989 a už roku 1990 se její skladba Zlost objevila na metalovém sampleru „Detonation“. V roce 1991 vydala LP, jehož téměř všechny písně se objevily v klipech na obrazovce ČT. Na desce, která nyní vychází remasterovaná a s bonusy na CD, spolupracovalo i pár hvězdných hostů. „Truet“ Prokletí hříchů s Dariou Hrubou nazpívali Kamil Střihavka a kytarista skupiny Futurum Emil Kopřiva. U písní Stíny v ulicích a Prokletí hříchů vypomohl frontman Kabátů Pepa Vojtek. Popularitě Loretty určitě napomohlo i společné turné se špičkami metalové a rockové scény – s Arakainem, Törrem, Novou Růží či Kabátem.

Její melodický metal byl vždy příjemným oživením metalové scény a není divu, že comeback Loretty v létě 2015 po více než 20 letech vzbudil mezi příznivci tvrdší muziky velký ohlas. Zajímavostí je, že Loretta hraje dnes téměř ve stejném složení jako v dobách své největší slávy. (zdroj: web kapely)

pasted image 729x422Komentáře

komentářů

Historie