Čtvrtek, je tam třeba: SLADE „50“!

Právě jste: Radio Čas Rock  /  Pořady  /  Středa je ho tam třeba  /  Čtvrtek, je tam třeba: SLADE „50“!

Ve čtvrtek 24. března uplyne přesně 50 let od okamžiku, kdy si poprvé společně zahráli na veřejnosti všichni  čtyři členové  SLADE společně, což je všemi fandy považován a oslavován jako moment, kdy tato slavná glamrocková eskadra vznikla. Při této příležitosti jsme do Radia Čas Rock pozvali na kus řeči Zdeňka Šotolu, megafanouška této party a také autora skvělé knižní biografie SLADE STORY – PŘÍBĚH ROCKOVÉ LEGENDY, se kterým si popovídá Jirka Basta a bude se také soutěžit.

Ve hře bude 5 výtisků knihy SLADE STORY – PŘÍBĚH ROCKOVÉ LEGENDY s osobním věnováním autora,  k čemuž ještě přidáme krásný plakát této kapely, o níž Gene Simmons řekl: „Před SLADE vlastně každý věděl hovno o tom, jak rozparádit publikum. Z toho Kiss ve skutečnosti vyšli. Bez nich bychom asi nikdy nebyli.“

A to není všechno, ve čtvrtek 24.3. večer mimořádně odvysíláme jeden z live koncertů: SLADE ON STAGE, který kapela pořídila v Newcastlu, koncem roku 1981, tedy v době, kdy svým trošku tvrdším zvukem pomalu navazovali na úspěchy z první poloviny sedmdesátých let. A i tenhle koncert ukazuje, že i když čísla jejich prodejů klesala, Slade na to pořád měli! Poslechnout si ho můžete po Kovárně od 20 hodin.

Se Zdeňkem Šotolou si povídal Jirka Basta:

V__4238

slade 2Komentáře

komentářů

Historie