Nepřehlédněte

Pravé rockové rádio

  • VM 87,9
  • VS 106,7
  • BR 88,9
  • OV 89,5 | 99,9
  • OP 89,7
  • NJ 91,6
Menu
 Čas Rock ONLINE
Právě dohrálo:
Radio Čas Rock
Vysílání Radia Čas Rock

Sobota, 25. Červenec 2015

Právě jste: Radio Čas Rock  /  Pořady  /  Rocková tečka  /  Sobota, 25. Červenec 2015

Všestranná muzikantka a skladatelka Vladivojna La Chia je zdá se k nezastavení. Po tom, co vydala čtyři úspěšná alba a tři soundtracky, tak rozhodně nezahálí. Nyní prozkoumává metalové vody se svou novou partou, která si příznačně říká VLADIVOJSKO. Ovšem vznik této kapely je více méně souhra náhod. A můžeme za to poděkovat především herečce Tereze Brodské.

Vladivojna La Chia: ,,Poslední půlrok se mi v životě přihodily zvláštní věci. Nevím, snažím se jen intuitivně reagovat na to, co mi přítomnost přináší a tohle je výsledek. Dobře, řeknu to od začátku. Během práce na divadelní hře Natálie Kocábové WTF, kde hraje iTereza Brodská mě jednou po představení vzala na zkoušku jakési mladičké metalové kapely, abych se na ně mrkla a případně jim něco k jejich tvorbě řekla. Z počátku jsem byla velmi zdrženlivá, protože nemám ve zvyku hned soudit a komentovat nahlas cizí práci, kór když se mi příliš, řeknu to otevřeně, nelíbila. Nicméně asi po hodině jsem si s klukama i zazpívala a tak trošku je začala formovat k obrazu svému. K překvapení všech zúčastněných na to kluci reagovali naprosto přirozeně a pozitivně a na konci zkoušky to byla úplně jiná kapela! Kluci mě požádali jestli bych je nekaučovala, jestli bych jim nepomohla s tvorbou. Po pár zkouškách bylo jasné, že jsme si sedli a že můj přístup a vnímání je asi pro všechny přínosné.Po několika zkouškách, kdy jsem kluky tzv. koučovala jsem si ale uvědomila, že jsem v nichnašla víc než jsem si dovedla představit. Jejich entuziasmus a nadšení pro věc mě tak moc inspiroval, že jsem za několik dní napsala tři texty k našim prvním společným námětům. Rozhodla jsem se, že bych právě s těma klukama chtělatvořit a zpívat. Jenže! Nemůžu si dovolit být frontmankou dvou rockových kapel.“

VLADIVOJSKO má aktuálně dva, velmi povedené songy: “Mrtvá” a Elektrický smog” + nějaké ty koncerty k tomu. Tak co rockeři, dáte kapele VLADIVOJSKO šanci? Za mě: ,,Říkám ano!”

https://soundcloud.com/vladivojsko

Jura Marek