fbpx
 Čas Rock ONLINE
Právě dohrálo:
Radio Čas Rock
Vysílání Radia Čas Rock

Neděle, 28. Prosinec 2014

Právě jste: Radio Čas Rock  /  Pořady  /  Rocková tečka  /  Neděle, 28. Prosinec 2014

SEPULTURA letos oslavila třicet let od svého vzniku a její fanoušci určitě slavili s ní. A co patří k oslavě? No přece dárek. Ten právě nedávno kapela nadělila všem svým příznivcům. Jaký? Knihu! Čtivo „Relentless: Thirty Years Of Sepultura“ popisující pozoruhodný příběh o tom, jak se parta Brazílie z stala jednou z největších metalových kapel, která následně dokázala prodat více než 20 milionů alb po celém světě. Kniha navíc obsahuje dosud nikde nepublikovatelné fotografie. Má to tedy jen jednu vadu na kráse a sice, že my Češi si zatím moc nepočteme. Ale alternativa tu je!

Můžete si totiž zakoupit neméně zajímavou biografii od Maxe Cavalery s podtitulem: “Od Sepultury k Soulfly – My Bloody Roots”:

Metalová legenda Max Cavalera, frontman Sepultury a Soulfly, přichází s brutálně upřímným ohlédnutím za více než třicetiletým působením na světové hudební scéně. Cavalera vypráví příběh o těžkých začátcích, zármutku a ztrátách, které jsou však v závěru korunovány úspěchem a slávou. Předkládá nekompromisní pohled na život i na první hudební pokusy v Brazílii, kde by asi málokdo prorokoval závratný úspěch obyčejnému, někdy problémovému klukovi, který prostě chtěl hrát nejtvrdší metal. Kniha poprvé odhaluje samotný vznik Sepultury, i to, co nakonec stálo za Maxovým odchodem z kapely a co způsobilo, že s jejím spoluzakladatelem, bratrem Iggorem, poté nepromluvil několik dlouhých let. Mapuje také zrození dalšího projektu, kapely Soulfly, která je kritiky i fanoušky označována za metalovou špičku posledních dvou desetiletí. Cavalera ale odkrývá i osobní život – mimo jiné zničující dopad, který na něj měla nejprve smrt otce, poté i nevlastního syna a vnuka, dále problémy s alkoholem a drogami, a konečně i znovuobnovený vztah s bratrem Igorem v projektu Cavalera Conspiracy. Život Maxe Cavalery je neobyčejným příběhem plným zvratů, a jeho autobiografie je tak nezbytnou četbou pro každého opravdového metalového fanouška…

Fajn neděli Vám přeje, Jura Marek