Kapela týdne 040: TOTÁLNÍ SKRAT

Právě jste: Radio Čas Rock  /  Pořady  /  Bažanti jdou do boje  /  Kapela týdne 040: TOTÁLNÍ SKRAT

Jako další kapela týdne se vám představí opavští altenativní rockeři TOTÁLNÍ SKRAT.

Co mají tito mladíci za sebou a na co si brousí kytary se dozvíte z vysílání Radia Čas Rock v sobotu 18. ledna po 15. hodině.

Výsledek hlasování najdete TADY…

Info kapely:

2010

Vznikli jsme na podzim roku 2010 ve složení Petr Cieplý (zpěv), Ondra Vaněk (kytara), Marv Rygel (basa) a Adam Fiala (bicí) . Začali jsme zkoušet u Adama ve sklepě, v místnosti o rozměrech cca 2x3x2 metry :D.  Rychle jsme se chtěli ukázat hlavně našim přátelům a tak jsme 28.12.2010 zorganizovali náš první koncert ve Štítinském sále tehdy ještě pod jménem E.K.G. společně s kapelou Koltt (kde mimo jiné působil náš současný kytarista Tomáš), kam dorazilo překvapivě hodně lidí a i přes záčetečnické nedostatky jsme slavili docela úspěch. 🙂

2011

V následujícím roce jsme v zimě poprvé vystoupili na koncertu SGO a pár dalších menších akcích.  Na jaře se k nám připojil Vojta Mareček jako druhý kytarista a houslista. Po zbytek roku 2011 jsme ale především zkoušeli a snažili se postupně připravit na nové koncerty v dalším roce.

2012

Rok 2012 začal opět koncertem SGO, krom toho přišli první vlaštovky naší vlastní tvorby, ovšem ještě dřív než jsme ji stačili prezentovat, z kapely začátkem prázdnin odešel  basák Marv a měsíc na to i Vojta, který jel na svou roční stáž za oceán.  Místo 2. kytaristy odsadil Tomáš Pika, ale marně jsme hledali náhradu na basu, a tak s námi náš jediný prázninový koncert na hoštickém křtu hříbat odehrál Petr Tietz. Tento koncert se stál přelomovým, jelikož jsme na něm poprvé zahráli naší autorskou skladbu „Sedím tu sám“. Následující podzim jsme se přestěhovali do větší a zvukově lepší zkušebny u Ondry (kde zkoušíme mimo jiné dodnes) a začali jsme připravovat naše další vlastní songy a 28.12.1012 jsme se přesně po 2 letech vrátili na místo činu do Štítiny, kde jsme opět uspořádali koncert tentokrát s kapelou Places.

2013

Hned na začátku roku 2013 se k nám na basu připojil Filip Najser a my byli konečně kompletní. V lednu jsme již tradičně zahráli na SGO, kde jsme hráli před plným Artem a díky fanouškům jsme si to skvěle užili. 🙂 V únoru nás napadla myšlenka uspořádat akustický koncert, který se uskutečnil 30.3. v opavské kavárně Microcosmos, kde se k nám připojil klávesista Dominik Stříbný. V dubnu jsme hráli na 2 po sobě hráli v MC13, a na obou koncertech jsme vyhráli soutěž studentských kapel, a díky tomu jsme si 1. června zahráli na festivalu MC13. V následujících měsících jsme si krom zdejších luhů a hájů zahráli taky 3x Ostravě na nejrůznějších akcích. Hned na začátku prázdnin jsme začali usilovně zkoušet, abychom v půlce prázdnin mohli nahrát naše první EP ve studiu PatBen v Kravařích, kde nás v některých skladbách doplnil Vojta, který se téměř po roce vrátil z Ameriky . Vše bylo nahráno za 3 dny a my se mohli vrátit zpět na podia a zahrát si například i na kravařském Odpustu. Mezitím jsme samozřejmě pracovali na dokončení alba, jehož křest se uskutečnil 9.11. v ARTu a s pomocí Jirky Grussmana jsme natočili i náš první videoklip k písni „Volám“! 
Hlasování

Hlasování skončilo 19.01.2014 000 23:59 hod

1. 97% (28 hlasů z 29)
2. 3% (1 hlasů z 29)
3. 0% (0 hlasů z 29)


Historie