Čas Rock ONLINE
Právě dohrálo:

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020

Právě jste: Radio Čas Rock  /  Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 je připraveno

a Radio Čas Rock je jeho mediálním partnerem!

Vrcholná hokejová událost roku se koná v Ostravě a Třinci

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 je připraveno. Vrcholnou hokejovou akci hostí od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020 Ostrava a Třinec. “Šampionát dvacetiletých hokejistů je z pohledu světo-vého hokeje jednou z nejvýznamnějších akcí – co se týče důležitosti, řadí se za olympijské hry a mistrovství světa. Jsme rádi, že to tahkle vnímají i čeští fanoušci. Čísla prodejnosti vstupenek jasně naznačují, že bude mít skvělou di-váckou kulisu, což nás opravdu těší,” řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král. “Organizační tým je po roce a půl intenzivních příprav v cílové rovince a jsem rád, že můžeme říct: Jsme připraveni.”

2019wm20-horizontal

AKTUALITY:

❗️JDEME DO FINÁLE❗️
V neděli se v Ostravar Aréně budou konat finálové zápasy Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020. Vstupenky si ještě stále můžete pořídit tady 👉 https://msjunioru2020.cz/
finálový víkend

❗️Na všechny zápasy čtvrtfinále byly z blokací uvolněny další vstupenky❗️

Desítky vstupenek jsou dostupné na české 🇨🇿 večerní čtvrtfinále se Švédy 🇸🇪 v Ostravě, stovky lístků jsou k dispozici na odpolední ostravský duel mezi Slovenskem a Kanadou 🇸🇰 🇨🇦, a přes 1000 vstupenek je aktuálně k mání na na každý třinecký zápas Švýcarsko – Rusko 🇨🇭🇷🇺 a USA – Finsko 🇺🇸🇫🇮

Vstupenky zde: https://msjunioru2020.cz/#tickets 📲

program

Jednotlivá utkání turnaje, na němž se představí deset nejlepších světových týmů do 20 let, přivítají OSTRAVAR ARÉNA v Ostravě a WERK ARENA v Třinci. “Ve čtvrtek 19. prosince přebírá organizační výbor obě arény a naplno se rozeběhne závě-rečná fáze příprav. Nyní musíme věnovat pozornost opravdu každému detailu, zkoordinovat jednotlivé sekce tak, abychom v arénách fungovali jako dobře namazaný stroj,” říká Markéta Šterbová, generální sekretářka organizačního výboru MSLH 20 IIHF 2020.

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů se v České republice konalo celkem třikrát – v roce 1994 hostily šampionát města Ostrava a Frýdek-Místek, v roce 2002 se uskutečnilo v Pardubicích a Hradci Králové a naposledy se na českém území před-stavily “dvacítky” v roce 2008 v Pardubicích a v Liberci. V závěru letošního roku najde šampionát dějiště v Moravskoslezském kraji.

„Moravskoslezský kraj je pro konání hokejového šampionátu juniorů jako stvořený. A to nejen díky vysoce profesionálnímu zázemí, které mu poskytují stadiony v Ostravě a v Třinci. Hokej je sport, který má s naturelem našeho kraje určité styčné body. Tento sport je tvrdý a energický, přesně jako náš kraj. Proto věřím, že si užijeme velký hokejový svátek se skvělou sportovní atmosférou,“ řekl Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Město Ostrava přivítá světový šampionát dvacetiletých hokejistů podruhé. „Juniorský šampionát se koná v Ostravě již podruhé, a stejně jako v předchozích letech při pořádání akcí té nejvyšší světové a evropské úrovně je připraveno pro sportovce i diváky perfektní zázemí s kvalitním ubytováním a nadstandardními podmínkami pro trénink. Očekáváme, že se na mistrovství světa dvacetiletých v hokeji sjedou fanoušci z Evropy i ze zámoří. Věřím, že si kromě fandění najdou čas poznat obě pořadatelská města – Ostravu i Třinec a nenechají si ujít například návštěvu Dolní oblasti Vítkovice s Bolt Tower nebo Nové radnice s nejvyšší radniční věží v České republice, z níž si prohlédnou město z výšky 73 metrů. Zápasy šampionátu jsou již téměř vyprodané, v aréně bude jistě skvělá atmosféra a já budu držet společně s fandy palce našim hokejistům, aby na domácím mistrovství vybo-jovali medaili,“ uvedla Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora pro školství a sport.

V Třinci se světový hokejový šampionát uskuteční poprvé. „Už se na šampionát moc těšíme. Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů překoná všechny sportovní události, které se u nás dosud odehrály, a troufám si říci, že i do budoucna odehrají. Třinec fandí sportu a hokeji zvlášť, a věřím, že tuto výjimečnou sportovní událost v našem městě po všech stránkách ustojíme. Přeji organizátorům hladký průběh celého mistrovství a všem fanouškům jedinečný sportovní zážitek!” řekla Věra Palkovská, primátorka města Třinec.

„Vidět zblízka obrovskou energii budoucích světových hráčů koncentrovanou na ledové ploše v Třinci, kde to hokejem žije, bude pro nás neskutečným zážitkem. Fanouškům kteréhokoliv z dvanácti utkání v třinecké WERK ARENĚ přeji, aby se u nás cítili

jako doma a aby si unikátní hokejový svátek náležitě užili,“ dodal Jan Czudek, generální ředitel Třineckých železáren, které jsou partnerem šampionátu.

Nad rozpisem čtvrtfinálového dne visí ještě spousta otazníků, jedno je ale již jisté. 🇸🇰
Slovenský výběr se stěhuje do Ostravy, kde vyzve jednoho ze zámořských gigantů! Na daný zápas můžete kupovat vstupenky již nyní ➡️ https://bit.ly/36eGI0D 👈‼️

mozne_dvojice_cze_f

ROZPIS ZÁPASŮ