Scream Inc. Metallica Tribute Band

Právě jste: Radio Čas Rock  /  Aktuality  /  Scream Inc. Metallica Tribute Band

Jediný tribute band Metallicy schválený Hetfieldem vystoupil v ostravské garáži

Jedna z nejuznávanějších revivalových kapel Scream Inc. Metallica Tribute Band oficiálně schválená Jamesem Hetfieldem to rozjela naplno v pondělí 29.1. v Garage clubu v Ostravě Martinově. Ukrajinské kvarteto začali klasikou – tak, jak tomu byli fanoušci Metallicy po celá léta zvyklí – Creeping Death (Ride the Lightning)

Touhle peckou dostali pod pódium skoro celou Garáž. Přítomní fans narychlo dopíjeli svá načatá piva v kelímcích a už se hromadili pod pódiem. U druhého songu For Whom The Bell Tolls (Ride the Lightning) už začali zpívat téměř všichni.

Tihle mladí kluci z Ukrajiny nenechali nikoho chladným a fanoušci byli opravdu úžasní a hltali jeden hit za druhým Master (Master of Puppets), pecka Harvester of Sorrow (And Justice For All) a další a další… Vždyť aby ne! Tuhle starou a dobrou Metallicu tenkrát zbožňoval snad skoro každý, kdo se v metalovém světě alespoň trochu orientoval. A tihle mlaďoši nám sakra dobře ukázali, že opravdu UMÍ.

Samozřejmě, že v setlistu měli i dva notoricky známé ploužáky Nothing Else Matters a The Unforgiven. Při jejich poslechu si fandové na chvíli oddychli a pak už to zase frčelo. U skladby One (And Justice For All) do toho kluci dali úplně všechno. Obzvlášť bubeník, který stejně jako před léty Lars Ulrich, na konci této skladby těžce popadal dech.

Kapela nám zahrála průřez alb Kill´em All, Ride the Lightning, Master of Puppets, ..and Justice for All, Black Album  Metallica. Zahráli i pár tzv „novějších“ songů z St.Anger , Loud a ReLoad. Ovšem hlavní gró bylo z dob 1983 – 1991. Při závěrečném Seek and Destroy (Kill´em All) zpíval už úplně celý sál. Na závěr ještě kluci přidali cover Whiskey in the Jar, který rozparádil  i servírky u baru.

Ani nevím jak se to stalo a koncert byl náhle u konce. Z tohoto večera si odnáším obrovský zážitek a pocit jako bych se propadla zpět o bezmála 30 let, kdy jsme starou dobrou Metallicu všichni milovali.

Velký dík, Scream Inc.!!!

Pro Rockovou bandu Hrdá rockerka Martina

Související obrázekKomentáře

komentářů