fbpx

ROCK NEWS 51

Právě jste: Radio Čas Rock  /  Aktuality  /  ROCK NEWS 51

Kanadská partička Lutharo dokončuje práce na svém novém albu, které by mělo spatřit světlo světa 15. března. To bude jejich druhá deska v pořadí a máme se těšit na pořádnou dávku heavy metalu, který bude okořeněný i špetkou trashe.

Datum 3. srpna si povinně zapište, protože to je čas, kdy v Dolní oblasti Vítkovic vypukne jubilejní 10. ročník festivalu Ostrava v Plamenech. Na něm se představí takoví borci jako například Phil Cambell s kapelou, Molybaron, Amalgama, Forrest Jump a taky Beast In Blac, kteří s sebou přivezou překvapující show.

Tommy Johansson, který v posledních sedmi letech válel na kytaru u švédských válečníků Sabaton, se s nimi rozloučil a vydal se svou vlastní cestou. Vše proběhlo v naprostém klidu, a tak se teď Tommy může naplno věnovat svým kapelám a projektům, kterých nemá málo.

Legendární Judas Priest své fanoušky zásobují dalším vydaným singlem ze své chystané desky, které má datum vydání stanovené na 8. března. Ten, je už třetí v pořadí, nese název Crown of Horns a je podpořený i lyric videem.

Organizátoři festivalu Rock Castle, který v Moravském Krumlově odstartuje 15. srpna dávají do placu další dva zástupce naší domácí hudební scény. Tím prvním je brněnská sebranka kolem Markéty Morávkové, která si říká Alia Tempora a jako druzí svůj hudební um předvedou i ostřílení Forrest Jump.

Doga dala do placu termíny svého nadcházejícího turné, které 1. března odstartuje v Ústí nad Labem. Bude mít celkem 13 zastávek. Na 11 z nich jim bude dělat společnost kapela Jackers, v Suchdole nad Lužnicí se potkají s Gate Crasher a v Ostravě jim budou předehřívat publikum jak Lautr, tak Dorien.

Rotting Christ tvrdě pracují na svém novém studiovém počinu, který bude jejich čtrnáctý v pořadí. Ponese celkem 12 skladeb včetně dvou bonusových tracků. Album bude inspirováno starověkou pohanskou moudrostí a vyjde 24. května.Komentáře

komentářů