fbpx
 Čas Rock ONLINE
Právě dohrálo:
Radio Čas Rock
Vysílání Radia Čas Rock

Rádio Dálnice ukončuje FM vysílání, mění se na Podcasty na cesty

Právě jste: Radio Čas Rock  /  Aktuality  /  Rádio Dálnice ukončuje FM vysílání, mění se na Podcasty na cesty

S koncem března bude ukončeno FM vysílání dopravního Rádia Dálnice, které se v průběhu následujících měsíců rozvine v digitální produkt. Ve středu 15. 3. 2023 o tom informovala Mediální skupina Pohoda, která tuto stanici vlastní. Pro svůj krok uvádí dva hlavní důvody, stále znatelnější změna způsobu, jakým posluchači na cestách konzumují obsah a aktuální metodiku měření poslechovosti, která nereflektuje mobilní posluchače. Tato kombinace přestala být vnímána jako trvale udržitelná a žádoucí k tomu, aby dopravní platforma fungovala na vlnách FM.

Posledních 6 let nabízelo Rádio Dálnice posluchačům pravidelný dopravní servis a nejnovější informace z tuzemských silnic a dálnic. Dopravní zprávy v českém a anglickém jazyce přinášelo řidičům každou čtvrthodinu. Díky husté síti vysílačů bylo možné přijímat stanici po téměř celé trase české dálniční sítě.

Vzhledem ke vzrůstající oblibě on-line poslechu audií se proto vedení rádia rozhodlo ukončit klasické FM vysílání a značku Rádia Dálnice přetvořit do podcastové platformy Dálnice podcasty na cesty. Rádio Dálnice tak vjíždí do nové éry. Pro posluchače to znamená mnohé výhody – nový obsah v podobě tematických pořadů a možnost poslechu kdekoli, nejen podél dálničních tahů, a především kdykoli se to hodí jim samotným.

„Dálnice, jak ji známe, jako rádio, které si naladíte pomocí FM přijímačů v autě, ukončí ke konci března činnost, přesto, že jsme historicky dosáhli největší poslechovosti. Všichni to však vnímáme jako pozitivní zprávu, protože situace a potřeby posluchačů se rapidně mění. Již brzy se na našich sociálních sítích začne postupně zveřejňovat, co se chystá dál. Na výběr budou mít posluchači z široké palety podcastů naší produkce, ale i obsah externích tvůrců, překvapením bude i hudební složka. Je na co se těšit,” uvádí spolumajitelka Mediální skupiny Katka Pařízková.

Věrnost platformy zůstane dopravě a cestování všeho druhu, přidá se aktivní životní styl.Komentáře

komentářů